Опубликовано в рубриках:

“Фірмове” пиво: що воно таке і з чим його їдять?

Автор: Сергій Брусенцов

Несправжнє фірмове пивоНе так давно я писав про те, як адміністрація українських закладів намагається приховувати недоліки у роботі персоналу, що звичайно ж не сприяє вирішенню питань із сервісом. Зазвичай це приводить до того, що клієнти так і залишаються незадоволені і в кінці-кінців голосують своїм гаманцем, лишаючи заклад прибутків. Таким чином, заклади «рубят сук, на котором сидят» (замість того, щоб «рубить бабло» 🙂 ).

Однак це не єдине, що хочуть приховати адміністрація пабів та ресторанів. Є ще один такий собі слизький момент, який особисто в мене та в усіх моїх знайомих поціновувачів пива викликає не дуже гарні емоції – це так зване «хфірмове» пиво у закладах.

Усі з вас так чи інакше стикались із тим, що в меню закладу є так звані фірмові сорти пива. При цьому і офіціанти, і адміністрація відмовляються казати, що ж воно таке насправді, розповідаючи казки про те, що хтось варить для них спеціально на замовлення.

Я не знаю, хто саме і коли це вигадав, але цей так званий «маркетинговий хід» й досі популярний у пивних закладах Києва. Чи дає це якийсь економічний результат? Напевно, що так, інакше б його не використовували.

Однак я чомусь думаю, що відвідувачі цього порталу не відносяться до тих, хто “робить закладу касу”, купуючи кота у мішку. Бо ми усі з вами прекрасно знаємо, що у 99,9% випадків за тими фірмовими сортами приховується пиво від якихось регіональних пивзаводів України і нічого «фірмового» у них немає, окрім уявних претензій на оригінальність від керівництва закладу. І це ще у кращому, що вам попадеться пиво від регіонального пивзаводу, бо існують випадки, коли за “фірмове” видають продукцію від ТМ “Чернігівське” та “Оболонь”.

Особисто в мене такі «креативні» ходи викликають лише посмішку, а намагання приховати правду про пиво, коли запитуєш представника закладу, – негативні емоції. І я ні за що не буду купувати цей «продукт», якщо не знаю, що це.

І мені здається, що у більшості поціновувачів пива реакція так ж. Але це лише особисто моя думка на даний момент, яку ви можете підтвердити чи спростувати, вибравши якийсь з варіантів представлених нижче та залишивши свою думку у коментарях 🙂

То ж як ви відноситесь до так званих “фірмових” сортів пива у закладах?

  1. НЕГАТИВНО. Я не буду купувати кота у мішку. Не люблю, коли мене обманюють і не надають правдиву інформацію. Особливо на фоні того, що усі поціновувачі знають, що пиво від якогось регіонального завода.
  2. ПОЗИТИВНО. Такі маркетингові кроки це завжди весело та цікаво і спонукає куштувати щось нове.
  3. МЕНІ ВСЕ ОДНО.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (7 votes cast)
"Фірмове" пиво: що воно таке і з чим його їдять?, 10.0 out of 10 based on 7 ratings
Михаил

Ставлюся негативно, але інколи беру, як немає альтернативи

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
chipmunk

Зазвичай куштую, хоча якогось особливого смаку(крім деяких пабів-пивоварень) не зустрічав 😉 Крім того, останнім часом в основному таки називали виробника – Родбрау, ППБ, полтавське певно не вважається недостойним…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Руслан

Пиво не борщ 🙂 Негативно ставлюсь до таких маркетингових штучок. А такі заклади хай перевірить захист справ споживачів (чи хто там в нас компетентний в цих справах), що там за бадяжку подають 🙂

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Евгений Депутат

Як правило не беру, якщо не вдається зясувати, що це насправді. Але коли наступний раз на таке потраплю то візьму, а потім не буду платити поки не покажуть сертифікат якості 🙂 Що всім і рекомендую робити, якщо не шкода нервів

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Александр Иванов

Негативно. Тому що це є порушенням моїх прав споживача. Від мене приховують назву та характеристики товару, що є порушенням закону. Під виглядом “Фірмового” мені можуть продати яке завгодно, тобто відбирають право вибору.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Павел Гайдаржи

Негативно, с примесью презрения. Это обыкновенный обман потребителя.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Аркадий

1.
Лайк закладам, де пишуть “Фірмове”, а в дужках (виробника). Нехай там додають, що “спеціально для нас”, головне, щоб був відомий виробник.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Ярослав

Ставлюся негативно у більшості випадків. Але коли офіціант повідомляє яке саме пиво приховується під “фірмовим” можу взяті, якщо це ППБ або Микулинецьке!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Вальдемар

В последнее время мне не попадались пабы, которые бы рьяно скрывали производителя своего “фирменного”, но те заведения, которые юлят и мычат что-то невразумительное “ну нам там типа пивоварня под частная варит, а как называется – не знаем” однозначно идут в сад. Особенно, если слышу это по телефону.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Димон

Любое заведение имеет столько недочетов и проколов, что продажа а-ля фирменного пива, которое тебя, к тому же никто, не заставляет покупать, на мой взгляд такая мелочь, что не стоит вообще обсуждения.
Но взагали это обман, заведение держит своих гостей за лохов и идиотов, такие заведения стоит обходить стороной.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Даня

Наконец то именно тот пост который я так долго ждал. Полностью согласен и поддерживаю Сергея, вплоть до бойкота заведения.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Arbitrium

относится конечно можно по-разному, но я, например, не хожу по сомнительным пабам с целью опробовать “… подай им нашего – “фирменного” (с) “Берегись автомобиля”) “фирменных” сортов пива.

в целом, конечно, отношение негативное.
Мне кажется, что если заведение (особенно пивного профиля)мало-мальски адекватное, а собственник дорожит своим имиджем (читай доходом), такие “маркетинговые” ходы не будут присутствовать в его арсенале.

хотя с другой стороны, учитывая общий уровень, если можно так выразиться, “пивной культуры” в нашей стране, такой шаг, наверняка экономически выгоден и таким образом, все сводится к волевому решению собственника заведения.

И если большинство голосует кошельком за “фирменное” – то выходит что этому самому большинству, по большому счету все равно кто производитель того, что они будут пить из пивного бокала.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Павел Гайдаржи

А так и есть. Безотносительно темы “фирменного” я от знакомых слышу реплики вроде “о, легкое, можно пить” или “главное что холодное”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Написать отзыв

Комментарий

Вы также можете войти через профиль:   Google Facebook Twitter OpenID Webmoney