Новая шкала для краш-тестов на BeerPlace
Друзья!
Я с удовольствием хочу представить вашему вниманию новую шкалу, которая будет использовать в дальнейшем для всех краш-тестов публикуемых на BeerPlace.
Шкала была разработана J&J на основе ваших пожеланий под моей редакцией 🙂
Каждый пункт в шкале имеет вес 5 в баллов. Таким образом, вся шкала равна 100 баллам (5 х 5 х 4 = 100).
Итак, сама шкала:
- Пиво
- ассортимент
- вкус
- фирменный бокал/декель
- температура
- подача (долив, чистый бокал)
- Сервис
- скорость обслуживания
- качество обслуживания (приветствие/представление/рекоммендации/дублирование/последовательность/презентация/прощание)
- дружелюбность персонала (вежливость/внимательность/решение проблем)
- наличие дисконтой карточки/акций
- оплата через терминал
- Кухня
- вкус
- внешний вид
- температура
- разнообразие/вегетарианское меню
- сезонные позиции
- Атмосфера
- телевизоры
- игры
- музыка / живая музыка
- чистота (зала/туалета)
- соответствие концепции
Если у вас есть еще какие-либо пожелания, то с удовольствием почитаем их в комментариях 🙂
Новая шкала для краш-тестов на BeerPlace,Є ще паби-ресторани, а не до кожної страви треба пиво. Хоча тут треба ще подумати щодо непивного алкоголю;)
Пивні коктейлі все ж слід врахувати – наприклад в БДП вони з німецьким пивом і гарний вибір, а зазвичай беруть чернігів+щось…
Ціни/якість – все ж якось треба відзначити “ресторанні” ціни за типову пабну кухню в декого, укрпиво по ціні гінеса та інші “хвішки”
Меню на разных языках могут быть в разных книжечках, так что и 5-язычное сделать не проблема в принципе. Знаю многих, кто возмущается отсутствием украинского меню или общением с официантами на русском, но еще не знаю ни одного, кто по этой причине отказался бы идти в правильное место (возможно “по совокупности” может сыграть, а так – сомневаюсь).
Веганские приколы – отстой конечно, применительно к пивному направлению 🙂
Интересует, будут ли повторные краш-тесты по новой шкале для уже оцененных ранее заведений. Некоторые изменились, мягко говоря, и не всегда в лучшую сторону.
И я знаю таких людей и считаю их не вполне адекватными. Делать меню на нескольких языках из-за прихоти одного из тысячи думаю глупо. Напомню, что речь идёт не о государственной организации, где обязательна державна мова, а о заведении пивном. Если развивать тему, то и сайты таких заведений должны быть минимум на двух языках, а то не дай бог, кото-то посчитает себя ущемлённым.
Ви мене не так зрозуміли. Я мав на увазі не тих, хто розмовляє українською, а тих, хто розуміючи російську, все одно вимагає меню на українській, а тиких, я вважаю, не більше 1 на 1000. Так що не треба знаходити проблему там, де її нема. Вважаю, що наявність чи відсутність меню російською чи українською не критерієм оцінки закладу.
Не знаю як на двох, але українською має бути обов’язково. Інші по бажанню російська, англійська, німецька чим більше тим краще.
Взагалі вважаю критерій мови важливим. Він має бути врахований. “Чи має можливість людина яка спілкується українською отримати інформацію рідною мовою” (додам в лапках “в пабі рідної держави”).
1) Вивіска
2) Якою мовою зустріли
3) Наявність українського меню
4) Чи відповідав вам офіціант українською на запитання українською мовою.
Можна ще бонус за знання персоналом базової англійської та наявність меню англійською
Ще питання:
Чи виконує заклад закон про заборону паління в громадських місціх
Взагалі то мова не лише державним – вже є позов до Інтертелекому в Одесі наприклад – договір не зробили регіональною або наклейки на продуктах – тепер мають бути крім державної й ригіональною… так що юридично думаю меню має бути державною, на жаль це не перевіряють як славнозвісний закон проти курців…
Навіщо переклад. Назви закладів мають бути українською мовою згідно закону Про Рекламу.
Стаття 6. Мова реклами
Реклама розповсюджується на території України виключно українською мовою.
Зареєстровані у встановленому порядку знаки для товарів і послуг, логотипи можуть наводитися мовою оригіналу. В такому випадку іншомовний знак для товарів і послуг, логотип повинен дублюватися українською мовою.
Знаки для товарів і послуг, логотипи українських компаній наводяться виключно українською мовою.
вивіска чи табличка – елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб’єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.
Вивіски чи таблички:
повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;
не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;
не повинні розміщуватися на будинках або спорудах – об’єктах незавершеного будівництва;
площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.
Забороняється вимагати від суб’єктів господарювання будь-які документи для розміщення вивісок чи табличок, не передбачені законодавством.
Тобто якщо вивіска відповідає цим вимогам. ОК. Це на совісті власника. Але якщо це типу “Тільки сьогодні! Три бокали по ціні двох” тоді вибачте.
Уважаемый, если вы цитируете статьи закона, то приводите цитату полностью, а не выдирайте из контекста, так, как вам хочется.
Стаття 6. Мова реклами
Мова реклами визначається статтею 26 Закону України “Про
засади державної мовної політики”
Стаття 26. Мова реклами і маркування товарів
1. Рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою або іншою мовою на вибір рекламодавця.
Нигде нет требования о обязательном использовании исключительно украинского языка.
вегетарианское меню в данном случае мы не рассматриваем как отдельный бонус, а в совокупности с общим разнообразием блюд. так что это всего 5 баллов из 100.
все же есть разница, когда подают только снеки, только сосиски, или выбор значительный. предположим ваша девушка или друг/коллега вегетарианцы или соблюдают пост. сможете ли вы посидеть с ними в пабе? смогут ли они перекусить вместе с вами или вам придется выбрать другое заведение?
про меню на разных языках не всегда можно узнать – некоторые заведения печатают отдельные меню на каждом языке и подают гостю то, на каком языке он говорит. потому сомнителен смысл такого пункта в шкале.
так же как и язык официанта. мы считаем, что лучше с нами грамотно поговорят на русском, чем будут использовать жуткий суржик. манера общения официанта учитывается в пунктак про сервис.
Вегетаріанське меню. Який в це вкладається сенс? Якщо мається на увазі веганська ідеологія це одне, а якщо розмова про здорову їжу це зовсім інше. Тому що блюдо (ті самі лукові кільця) можуть бути вегетаріанськими але зовсім не корисними.
Наявність низько-калорійних блюд з низьким вмістом холестерину і багатих клітковиною…можна було б додати в плюс. Але підтримка веганства яке шкодить здоров’ю. Думаю за це плюс давати не варто.
Про меню думаю думаю дуже легко попросити меню українською і англійською. Дайте, будь ласка, меню українською, та Do you have a menu in English?
До речі місяць тому я був декількох англійських пабах у Франції. Там для офіціантів розмовляти англійською це 100% обов’язок.
Про українську я вже не говорю. Як вона може бути не обов’язком для такої публічної людини як офіціант в Україні.
(На тему мови я свою позицію виклав, це все. Я людина російськомовна, але вважаю ганьбою, коли повторюсь україномовна людина не має можливості отримати сервіс рідною мовою. Це просто неповага до наших з вами громадян).
На счет пользы наличия вегетарианского меню полностью согласен. Людям, которые придерживаются поста даёт возможность посетить заведение не нарушая пост. Вредно, или нет, взрослые люди сами для себя решат.
Разговоры о языке меню превратились в бессмысленный флуд. Я их продолжать не вижу смысла. Всё-таки это сайт о пиве. Для дискуссий на языковые темы существуют другие сайты.
Язык – важная составляющая, но кроме флуда с намеком на очередной хохлосрач, пока не увидел ее решения.
Касательно вегетарианского меню – включим его одним пунктом касательно разнообразия.
Теперь касательно “закона” про курение – заведений, в которых разрешено курить в Киеве, можно пересчитать по всем пальцам одной руки, и еще по двоим на второй. А учитывая недавние страсти, которые разгорелись по этому поводу, не считаем уместным вносить этот пункт в перечень. Кто знает – тот их найдет. Для остальных же в заведениях не курят, а если заметят – пускай решают вопрос в индивидуальном порядке и в рамках собственной совести.
Нафлудив я цим законом. До кінця не розібрався з глибиною змін у законодавстві. Каюсь. Все почистити не можу. Згоден також з тим що хохлосрач на пивному форумі це річ абсолютно зайва, бо тут ми приходимо поговорити про пиво, в першу чергу.
1) по рівню цін. цей пункт ніяк не можна обійти. Ціна треба враховувати обов’язково, окремо по їжі і пиву. Ми всі знаємо, приблизно, середній рівень цін і розмір порцій. Знаємо скільки де коштує пиво. Якщо ціни середні – ніяких балів. Дешево у порівнянні з середнім + 1 або 2 (наприклад, Натюрлих за пиво), Дорого -1 (наприклад, Пивная дума за їжу) або -2 як в Віллері за їжу ну і за пиво.
2) до речі щодо мови вже конкретно. Натюрлих має сайт і меню українською і англійською. Пивная дума тільки русский.
З моєї точки зору Натюрлих заробив + 1,а Пивной думе (в Пивной думе до речі взагалі жодного слова українською не побачити не почути, просто як заборона)я б по сукупності поставив -1. Вираховувати нічого не треба. Просто це ж відчувається. Ніхто ж не вимагає робити з пабів осередки української культури. Це, згоден, можна взяти до уваги в пункті дружелюбность персонала (вежливость/внимательность/решение проблем), додавши “вміння знайти спільну мову” :). Тут можна в тому числі відмічати тих хто з увагою відноситься до україномовних громадян. (До речі знання англійської, чи меню англійською це теж крок на шляху рішення проблем відвідувачів, якщо вони не спілкуються українською/російською/білоруською).
3) По палінню, ну я розумію, що в нас ще з радянських а мабуть і з дорадянських часів сидить традиція не стукати на інших. Враховуйте хоча б приховано в розділі
чистота (зала/туалета) додавши “повітря” 🙂
Все все в цій дискусії я більше участі не приймаю.
Нє;) для постів є конкретні вказівки, наприклад
http://uwm.com.ua/node/3249
За курение нужно снимать баллы. Однозначно. Это закон и он обязателен для всех. Кому-то он нравится, кому-то нет. Коль уж все раньше писали про “силу вытяжки”, “наличие зала для некурящих”, то теперь это просто трансформируется в соблюдение закона + наличие мест для курения, предусмотренных по закону – это только в плюс заведению. А если оно нагло игнорирует все нормы, то это в первую очередь неуважению к посетителю. Все же хотят убранные залы, чистые туалеты, внимательных официантов – совершенно нормально сюда добавить заботу о здоровье клиентов (всех без исключения).
Стукачество тут не при чем, вы же будете писать если пиво кислое, еда некачественная – чем не повод контролирующим каким-то санстанциями это проверять? Информация по поводу курения из ряда “замечания” – адекватный человек скажет, да извиняюсь, все исправим. Все отмазки “люди просят”, “курящих больше”, “у нас частная собственность” бред. Пусть делают отдельную комнатку как прописано в законе.
если мы будем рассматривать еще вопросы соблюдения законодательства, то тогда к курению добавится еще продажа алкоголя несовершеннолетним, наличие уголка потребителя, санитарных книжек у персонала и так далее. мы же не инспекция, давайте реальней смотреть на вещи.
по тексту краш-теста будет понятно курят там или нет, к тому же это в любом случае повлияет на общую атмосферу и баллы соответственно.
наличие меню на иностранных языках – крайне спорный вопрос. зачем английское меню в тралике на троещине? может ли в обраянсе или голден гейте не быть меню на английском? а как же немецкие туристы? что с их правами?
этот пункт снова таки проще отражать в тексте краша, а не выставлять за него отельные баллы.
О, а я еще месяца 3-4 назад думал, что все заглохло там, где и началось…
Шкала гуд, аффтор молодец 🙂
Прежняя “шкала”, определявшая наверно 80% оценки ужата до 20%.. И это хорошо…